کادو ولنتاین

درباره کادو ولنتاین (Valentine) چه می‌دانید؟ تاریخچه ولنتاین چیست؟ در این مقاله همه چیز را درباره روز ولنتاین یا روز عشق به شما توضیح خواهیم داد.

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که ولنتاین از کجا آمده، ریشه و یا معنای اصلی آن چیست؟ شاید تنها تعریف شما از ولنتاین، روز عشق باشد! اما علت به وجود آمدن روز ولنتاین به زمان ساسانیان برمی‌گردد. روز ولنتاین در هر 14 فوریه (26 بهمن) اتفاق می‌افتد. ولنتاین یک جشنواره سالانه برای تجلیل از عشق، دوستی و محبت است. همه ساله در 14 فوریه، مردم این روز را با ارسال پیام‌های عاشقانه و محبت‌آمیز به خانواده و دوستان خود جشن می‌گیرند.

زوج‌ها به مناسبت این روز کارت تبریک، گل و هدیه می‌گیرند و برای بیان عشق خود به یکدیگر، زمان ویژه‌ای را در کنار هم می‌گذرانند و روز ولنتاین یا روز عشق را جشن می‌گیرند. البته این روز فقط مخصوص عشاق نیست و هرکس در این روز می‌تواند برای عزیزان خود هدیه بگیرد و عشق و علاقه خود را به آن‌ها ابراز کند.

در سراسر ایالات متحده و سایر نقاط جهان به مناسبت روز ولنتاین میان افرادی که یکدیگر را دوست دارند، هدایایی از قبیل شکلات، گل، عروسک و یا کارت تبریک رد و بدل می‌شود که تمام این کارها به نام سِنت ولنتاین انجام می‌گیرد. روز ولنتاین به نام سِنت ولنتاین، کشیش کاتولیک که در قرن سوم در رم زندگی می‌کرد نام‌گذاری شده است.

داستان‌های زیادی درباره این کشیش وجود دارد و با گذشت زمان این داستان‌ها به افسانه‌ای که امروز می‌شناسیم و هر ساله از آن یاد می‌کنیم تبدیل شده است. اگرچه این روز و رسومات آن یک آیین خارجی است، اما ایرانی‌ها هم هر ساله آن را جشن می‌گیرند.

پیشینه تاریخی روز ولنتاین

روز ولنتاین یا عید مقدس ولنتاین همه ساله در 14 فوریه جشن گرفته می‌شود. ماه فوریه در تاریخ مسیحیان ماه عشق محسوب می‌شود که با جشن‌های این روز همراه است. این روز عشق به عنوان جشن مسیحیان غربی و با ادای احترام به کشیش مقدس سن والنتینوس، در بسیاری از مناطق جهان به عنوان یک جشن مهم فرهنگی، مذهبی و تجاری از عشق و بزرگداشت آن شناخته می‌شود.

اما این قدیس مرموز کیست و این سنت‌ها از کجا آمده‌اند؟ ولنتاین از زمان‌های قدیم و از آیین باستانی روم لوپرکالیا که در اول سال جدید به استقبال بهار می‌رفتند شروع شد. اما آیین و رسومات برگزاری این جشن به تدریج تغییر پیدا کرد و به شکل امروزی که همه ما با آن آشنا هستیم تبدیل شد.

افسانه سن والنتینوس

تاریخچه روز ولنتاین و داستان پدر مقدس آن بسیار پر رمز و راز است. ما می‌دانیم که ماه فوریه مدت طولانی است که به عنوان یک ماه عاشقانه جشن گرفته می‌شود و همانطور که می‌دانید شامل آثاری از سنت مسیحی و روم باستان است. اما سِنت ولنتاین چه کسی بود و چگونه با این آیین باستانی ارتباط پیدا کرد؟

کلیسای کاتولیک حداقل سه قدیس مختلف به نام ولنتاین یا ولنتاینوس را می‌شناسد که همگی به شهادت رسیده‌اند. به همین دلیل افسانه‌های مختلفی درباره ولنتاین وجود دارد. یک افسانه ادعا می‌کند که او کشیشی بود که در قرن سوم در رم خدمت می‌کرد. 

هنگامی که امپراتور کلودیوس دوم به این نتیجه رسید که مردان مجرد، سربازان بهتر و متعهدتری نسبت به مردان متاهل هستند، ازدواج را برای مردان جوان و مجرد ممنوع کرد.

1398 11 24 a928fa7e 8706 40d9 af4e ea398e67f930
کادو ولنتاین

داستان‌های دیگر حاکی از آن است که ولنتاین ممکن است به دلیل تلاش در جهت کمک به مسیحیان برای فرار از زندان‌های نمور رومی که اغلب زندانیان در آنجا مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌گرفتند به قتل رسیده باشد. افسانه‌ای دیگر نیز می‌گوید زمانی که او در زندان محبوس بود، عاشق دختر زندان‌بان خود شد و‌ در روز 14 فوریه به اعدام محکوم شد.

در برخی افسانه‌ها گفته می‌شود که او پیش از مرگ خود برای معشقوش نامه‌ای نوشته بود و در زیر آن نوشته بود: «از طرف ولنتاین تو»؛ عبارتی که امروزه هنوز هم از سوی عشاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه حقیقت افسانه‌های ولنتاین مبهم است، اما همه داستان‎ها بر جذابیت او به عنوان چهره‌ای دلسوز، قهرمانانه و از همه مهم‌تر «عاشقانه» تأکید می‌کنند. تا قرون وسطی، شاید به دلیل این شهرت، او به یکی از محبوب‌ترین کشیش‌های انگلیس و فرانسه تبدیل شد.

ولنتاین از این فرمان ناعادلانه بسیار ناراحت شد و با کلودیوس مخالفت کرد؛ اما امپراتور از فرمان خود بازنگشت و ولنتاین از آن پس به طور پنهانی مراسم ازدواج زوج‌های جوانی که به یکدیگر علاقه داشتتند را برگزار می‌کرد و آن‌ها را به عقد هم در می‌آورد. زمانی که کلودیوس متوجه این موضوع شد، او را مدتی به زندان انداخت و سپس دستور اعدام وی را صادر کرد.

یکی از مهم‌ترین روزها در تقویم تجاری و احساسی جهان روز ولنتاین است. روزی که با انتخاب کادو ولنتاین برای دختر حساس‌تر می‌شود و احتمالا شما هم دوست داشته باشید همزمان با عشاق دیگر دنیا این روز را جشن بگیرید.

بر اساس آمار نه چندان رسمی همه ساله در جهان و به مناسبت روز ولنتاین بیش از یک میلیارد کارت تبریک رد و بدل می‌شود. کارت‌های تبریکی که گاه همراه با یک جعبه‌های شکلات و با طرح قلب و گل‌هایی که نماد عشق هستند خریداری می‌شوند. اما احتمالا شما هم دوست دارید امسال این روز جهانی را با یک هدیه تازه‌تر از نو جشن بگیرید و کسی که دوست دارید را خوشحال کنید.

انتخاب کادو ولنتاین برای دختر زیاد هم کار سختی نیست. با کمی شناخت نسبت به طرف مقابلتان به راحتی می‌توانید همان هدیه‌ای را انتخاب کنید که قطعا از دیدن آن خوشحال می‌شود. در این راه احتمالا مرور لیستی از بهترین هدیه‌های ولنتاین الهام بخش باشد. لیستی که امروز در اناج مد آماده کردیم، ایده‌های رنگارنگی برای خوشحال کردن دختران با هر سلیقه‌ای دربردارد.

چه هدیه‌ای دختران را در روز ولنتاین خوشحال می‌کند؟

برای همه هدیه گرفتن و هدیه دادن خوشحال کننده است؛ اما خرید یک هدیه آن هم در روز خاص ولنتاین برای خانم‌ها کار دلهره آوری است. خرید بهترین کادو ولنتاین برای دختران تا حد زیادی به شناخت شما از آن‌ها بستگی دارد. هر چقدر که شناخت شما از علایق و نیازهای طرف مقابل بیش‌تر باشد انتخاب بهتری می‌توانید داشته باشید.

بر خلاف تصور خیلی از افراد این فقط لوازم مرتبط با مد و پوشاک نیست که یک بانو را خوشحال و غافلگیر می‌کند. خیلی از اوقات هدایا ولنتاین می‌توانند از نوع آموزشی و حتی سرگرمی باشند تا از چارچوب کلیشه‌ای خود خارج شوند.

اکثر افراد ترجیح می‌دهند برای ولنتاین یک باکس تهیه کنند تا همه چیز تم ولنتاین داشته باشد. اما در ادامه با چند بیش از ۱۰ نوع هدیه ولنتاینی آشنا می‌شوید که به تنهایی می‌توانند کادو مناسبی باشند.

انواع هدیه ولنتاین دخترانه تا ۱۰۰ هزار تومان

حتی اگر بودجه کم‌تر از ۱۰۰ هزار تومان برای خرید کادو ولنتاین دخترانه در نظر دارید، گزینه‌های مختلفی برای شما در نظر داریم:

  • انواع گل و جعبه گل؛ هدیه‌ای ساده و بی ریا

همان طور که گفتیم اولین و دیرینه‌ترین سنت هدیه در جهان غرب و برای روز ولنتاین، شاخه گل سرخ بوده است. گل سرخ مصنوعی با طراحی مختص روز ولنتاین هدیه‌ای ماندگار، ساده و درعین حال جذاب است که می‌توانید با حداقل بودجه تهیه کنید.

انواع ست کادویی کوچک؛ هدیه‌ خاص ولنتاین

خرس‌های رنگی، گل سرخ و شکلات سه عنصر اصلی هدایا و پک‌های هدیه روز ولنتاین را تشکیل می‌دهند. شما هم می‌توانید با بودجه اندک تمام این اقلام را در یک جعبه کوچک و جمع و جور هدیه دهید. هدیه‌ای که هم خاص ولنتاین است و هم از نظر طراحی به خوبی مورد پسند قرار می‌گیرد.

انواع زیورآلات؛ هدیه‌ا ی مناسب برای سنین مختلف


زیورآلاتی که به صورت ست و نیم ست در دسترس هستند هدایا جذاب و مدرنی برای کادو ولنتاین دختران هستند؛ البته به شرط این که با سلیقه و سبک پوشش طرف مقابلتان آشنا باشید. در این صورت می‌توانید بهترین مدل موجود را انتخاب کنید. در ادامه برخی از ست‌های پرفروش تا صد هزار تومان را انتخاب کرده‌ایم:

انواع هدیه ولنتاین دخترانه از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

اگر بودجه‌ای که برای خرید هدیه در نظر گرفته‌اید محدوده ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است، این هدایا پیشنهاد خاص به شما هستند که احتمالا مورد پسند دختران قرار می‌گیرند:

  • ست آرایشی کادویی؛ یک هدیه کامل

اولین چیزی که برای کادو ولنتاین ممکن است به ذهنتان برسد جستجو میان لوازم آرایشی باشد. لوازم آرایشی محبوب همه بانوان است؛ حتی آن‌هایی که به صورت روزانه آرایش نمی‌کنند و ارتباط خوبی هم با آرایش ندارند.

در خرید لوازم آرایش نباید بی گدار بزنید. ست‌هایی که به صورت کادویی طراحی می‌شوند معمولا ظاهر جذابی دارند و در بسته بندی‌های مناسبی هم عرضه می‌شوند. اما برخی از آن‌ها شامل محصولات بلااستفاده‌ای هستند که شاید اصلا کاربرد نداشته باشند. یا این که از یک محصول در دو رنگ در ست قرار داده شده که اضافی باشد.

  • انواع ادکلن؛ هدیه‌ای پرطرفدار و محبوب

ادکلن از آن دست هدایای محبوب روز ولنتاین برای دختران است که هیچ وقت از قدیمی نمی‌شود. شاید انتخاب پوشاک یا لوازم آرایشی برای روز ولنتاین دشوار باشد اما یک عطر، به شرط شناخت رایحه دلخواه طرف مقابلتان بهترین هدیه ممکن است.

  • انواع ست چرمی زنانه؛ هدیه‌ای ایده آل و اقتصادی

ست‌های چرمی مجموعه‌ای از بهترین یراق آلات هستند که هر بانویی در طول روز به آن‌ها نیاز دارد. برخی از این ست‌ها مشتمل بر آینه هستند که در کیف پول کار گذاشته شده و از جنس چرم با کیفیت تولید می‌شوند.

نکاتی درباره نحوه انتخاب و خرید کادو ولنتاین

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید غیر قابل پیش بینی بودن هدیه است. سعی کنید برای مناسبت های مهم مانند روز ولنتاین یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده داشته باشید. برای اینکه یک هدیه ایده آل داشته باشید باید زمان کافی برای بررسی، تهیه و آماده سازی آن داشته باشید. پس کار خرید هدیه را به دقیقه نود موکول نکنید. در ادامه مقاله می توانید با نکات لازم برای خرید یک هدیه جذاب و به یادماندنی آشنا شوید.

در خرید هدیه ولنتاین به آن چه که او دوست دارد فکر کنید

برای آگاهی از علاقه و سلیقه دیگران زمان زیادی باید صرف کنید. اگر رابطه ی شما وارد چندمین سال آن شده باشد، شانس بیشتری در این زمینه دارید. اما اگر مدت زمان زیادی از آشنایی و ارتباط شما نگذشته باشد، به سختی می توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد. اینکه طرف مقابل از بودن در چه مکانهایی لذت میبرد، چه رنگی را دوست دارد، چه رایحه و گلی را می پسندد و … همگی یک شناخت کامل نیاز دارد که در این مدت زمان اندک نمی توان به آن دست یافت.

در این موارد می توانید از آشنایان، اطرافیان و دوستان صمیمی او کمک بگیرید. استفاده از دانش و اطلاعات گذشته در مورد کسی که دوستش دارید به شما کمک می کند تا آن چه را که او دوست دارد به عنوان هدیه داشته باشد، را خریداری کنید.

وقت بگذارید و به حرف او گوش دهید تا که بتوانید خرید مناسبی داشته باشید

اگر قصد دارید هدیه ی خاصی خریداری کنید، یکی از بهترین انتخاب ها را می توانید از بین صحبت های طرف مقابل داشته باشید. معمولا افراد با دوستان صمیمی و اعضای خانواده درباره ی علاقمندی های خود صحبت می کنند. می توانید از این فرصت استفاده کنید و هدیه مناسبی را برای او تهیه کنید. اگر تا به حال همراه او برای خرید رفته باشید، خیلی راحت می توانید با توجه به مکث های او هنگام خرید و پشت ویترین مغازه ها، به علاقمندی های او پی ببرید.

برای خرید کادو ولنتاین با دوستان و خانواده صحبت کنید

یکی از بهترین روش های انتخاب هدیه مناسب، کمک گرفتن از اعضای خانواده و نزدیکان است. از این روش هنگامی استفاده کنید که دیگر هیچ ایده ای به ذهنتان نرسیده باشد. این راه خرید هدیه مخصوص کسانی است که شناخت کافی نسبت به طرف مقابل ندارند.

به این ترتیب می توانید علاوه بر اعتماد به اینکه سورپرایز شما لو نمی رود، هدیه ی مناسبی را برای او تهیه کنید. معمولا دوستان چندین و چند ساله شناخت کاملتری نسبت به هم دارند و از رازهای هم باخبر هستند و این موضوع به شما در خرید هدیه ولنتاین کمک می کند.

روی پول نقد تمرکز نکنید

اگر به جای خرید هدیه و کادو دادن یک چیز خاص، پول به طرف مقابل هدیه بدهید، چندان خوشایند و پسندیده نیست. خرید هدیه مناسب یکی از پروسه های زمانبر و گاه سخت به شمار می رود بنابراین اینکه فکر کنید، برای خرید اقدام کنید و یک کادوی زیبا با بسته بندی شکیل تهیه کنید، نشان دهنده علاقه و اشتیاق شما نسبت به طرف مقابل است.

وقتی شما فقط به دادن یک پاکت پول بسنده می کنید، جذابیت هدیه خود را پایین می آورید، مگر در موارد خاص که طرف مقابل از گرفتن پول نقد و یا کارت هدیه لذت می برد.

برای خرید کادو ولنتاین از قابل پیش بینی بودن خود داری کنید

اگر در سال های گذشته کادوهایی مانند شکلات ، عطر و گل برای او خریداری کرده اید ، سعی کنید امسال متفاوت باشید و عملکرد مشابهی نداشته باشید. اینکه طرف مقابل نتواند کادوی شما را حدس بزند، هیجان سورپرایز شما را بالاتر می برد.

از قابل پیش بینی بودن خودداری کنید، به این ترتیب او بسیار تحت تأثیر قرار خواهد گرفت که شما وقت خود را برای پیدا کردن یک هدیه مناسب صرف کرده اید

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های مجازی
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در print
Print

مقالات مرتبط

کادو ولنتاین

درباره کادو ولنتاین (Valentine) چه می‌دانید؟ تاریخچه ولنتاین چیست؟ در این مقاله همه چیز را درباره روز ولنتاین یا روز عشق به شما توضیح خواهیم

ادامه مطلب »
@username
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

×

Powered by WhatsApp Chat

× برای ثبت سفارش کلیک کنید!